II. Dünya Savaşı ve Süper Asker Programları

II. Dünya Savaşı ve Süper Asker Programları

Süper asker projeleri II. Dünya Savaşına kadar dayanan oldukça eski projelerdir. ABD’den önce İlk süper asker projeleri NSDAP (Alman Sosyalist İşçi Partisi) Almanya’sında gerçekleştirilmiştir. Adolf Hitler’in özel ilgilisi ile doğrudan bir emir üzerine araştırılmıştır. Araştırmalar özenle seçilmiş Alman bilim adamları ve akademik insanlardan oluşan, bilimsel ve tarihi araştırmalarda uzman, “Ahnenerbe Enstitüsü” tarafından gerçekleştirilmiştir. Çalışmalar, “Wehrmacht” askeri birliklerinin savaş gücünü arttırmak amacıyla yürütülmüştür. Cephede Alman askerlerinin daha dayanıklı ve yorulmadan savaşa devam edebilmesi amaçlanmıştır. Çeşitli bilimsel yöntemlerin yanı sıra okült yöntemlerle bile denenmiştir.
Tam anlamı ile mental ve fiziksel olarak savaşa hazır görev askerlerinin oluşturulması planlanmıştır. Yapılan bilimsel araştırmalarda, çeşitli deneylerin ardından “Pervitin” ve “Isophan” gibi çeşitli kimyasal ilaçlar geliştirilmiştir. Alman doktorlar sonuçlar konusunda oldukça istekli çalışmıştır. Günümüzde bazılarının uyuşturucu olarak sınıflandırıldığı bu kimyasal ilaçlar ile savaş döneminde Alman askerlerinin metabolizmalarının hızlı ve sistematik bir şekilde uyarılması sağlanmıştır. 1944 yılında bilimsel çalışmalar doğrultusunda, deneysel ilaçların sonuncusu olan nihai son formül “D-IX” ortaya çıkmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Dachau toplama kampında bir Luftwaffe üniforması giydirilmiş mahkûm ile soğuk suya daldırma deneyi sırasında çekilmiş fotoğraf. Solda Profesör Ernst Holzlöhner sağda
Dr. Sigmund Rascher”

İlaç; 5 mg oksikodon (dönem ismi Eukodal), 5 mg kokain ve 3 mg Pervitin (günümüzde ismi Methamphetamine ve Desoxyn olarak bilinir)  gibi kimyasal bileşenlerden üretilmiştir. İlk denemelerde ilacın önemli ölçüde performansı ve özgüveni arttırdığı gözlemlenmiştir.
D-IX’nin cephe ve saha testlerinde ise insan dayanıklılığının sınırlarını zorladığı ve Alman askerlerinin ifadelerine göre mevcut “yorulma hissinin” uzun süreli olarak ortadan kaldırabildiği rapor edilmiştir. Başarılı deneylerin ardından ilacın bütün Alman birliklerine tedarik edilmesi planlanmıştır. Ancak ilacın seri üretimi,1945 yılında savaşın bitimine denk gelmesinden dolayı kullanılamamıştır. Ardından Almanya’nın düşmesi ile beraber ilacın üretimi kalıcı olarak durdurulmuştur. Ancak, Pervitin ve Isophan gibi ilk sürümleri üretildiği günden itibaren hemen hemen her Alman cephesinde kullanılmıştır. Bu tür kimyasal ilaçlar II. Dünya Savaşı’nda durmaksızın savaşan Almanlar için ”savaş makinesi” lakabı ile anılmalarının nedenlerinden biri olmuştur. Savaş döneminde bazı görgü tanıklarına göre ise gaz maskeli ölmeyen veya zor ölen Alman askerlerinden bahsedilmiştir.

“Tüp şeklinde satılmış bir Pervitin ilacı örneği”

Bu araştırmalara özellikle meşhur eski bir SS subayı, genetik uzmanı ve bilim insanı olan Joseph Mengele’in katkısı oldukça büyük olmuştur. Mengele, savaş sonrası Almanya’dan kaçarak genetik deneylerine devam etmiş ve gen modifikasyonu alanında ilk başarılı bilim adamı olmuştur. Paperclip gibi ABD operasyonları ile binlerce Alman bilim adamı farklı ülkelere transfer edilmiş olsa da bugün hala Almanların yaptığı sıradışı araştırmalar hala gizemini korumaktadır.

Süper asker projelerinin devamı ise savaşın ardından ABD’de devam etmiştir.
İlk proje girişimleri Alman bilim adalarının ABD’ye Paperclip Operasyonu ile transfer edilmesinin ardından başlamıştır. Wernher von Braun ve Hermann Oberth gibi Alman bilim adamları ABD ve Sovyetler arasında uzay yarışının kaderini belirlerken, diğer Alman bilim adamları ile süper asker projelerini gizlice yürütülmüştür. 1950’li yıllarda ABD’li ve Alman bilim adamları ile birçok tıbbi ortak deney yapılmış ve çeşitli ilaçlar geliştirilmiştir. Kısaca ABD, Almanya’nın uzantısı olmuştur. Bu süreç içerisinde CIA gibi ABD’nin devlet kurumları da işin içinde olup ” MKULTRA” projeleri gibi gizli hükümet projeleri ile süper asker projelerini sürdürmüştür.

ABD Ordusu’nda gizli olarak “LSD” gibi uyuşturucu ilaçlar askerlere enjekte edilerek, bir askerin cephede ne kadar dayanabileceği ve genel performansı denenip gözlemlenmiştir. Amaç, bir askerin savaş sırasında düşmandan ne kadar güçlü olabileceğini içermiştir.
Ayrıca insan üzerinde kas gücünün “streoid” gibi hormonsal ilaçlar ile kuvvetlendirilmesi planlanmıştır. Kimyasal ilaçların yanı sıra, genetik üzerine de araştırmalar yapılmıştır. Genetiğe müdahaleler İle bir insanın yaklaşık 10 insan gücüne ulaşabilmesi hedeflenmiştir. Bu çalışmalara en etkili örnekler ise “Vietnam Savaşı” sırasında yaşanmıştır. Hayvanların enzim araştırmaları temel alınarak, kimyasal ilaçlar ile uyumayan, yemek yemeden günler geçirebilen ve telepatik olarak iletişim kurabilen özel askerler oluşturulmaya çalışılmıştır. ABD’nin deneyleri Vietnam Savaşı ile başlamış, Afganistan, Irak, Suriye gibi ülkelerde devam etmiştir. Her zaman işgalci güç olan ABD, işgal bölgelerinde savaşı kazanmak yerine gelecekte savaş kazandırabilecek deneyler yapmayı tercih etmiştir. Asıl amaç silahlar, kimyasal silahlar ve biyolojik silahlar için saha deneyleri düzenlemek olmuştur. Kimyasal ilaçların yanı sıra bölgelerde genetiği değiştirilmiş zor ölebilen veya yaralanmalardan zarar görmeyen askerlerde denenmiştir. Buna en yakın örnek ise 2001 yılında başlayan “Operation Enduring Freedom” (Kalıcı Özgürlük Operasyonu) Afganistan Savaşı olmuştur.


“1955 – 1975 Yılları arasında Vietnam Savaşı sırasında
ABD Ordusu tarafından çekilmiş bir fotoğraf”
Aşağıda yer alan listede askeri statüde ilaç kullanmış bazı ülkelerin listesi yer almaktadır;

Almanya – Amfetamin, 1970’li yılların başlarından 1988 yılına kadar Doğu bölgesinde kullanılmıştır.

ABD – Amfetamin, Modafinil, Kokain, uyku hapları kullanılmıştır.

Hindistan – Uyku hapları Modafinil ve Kokain kullanılmıştır.

Türkiye – Uyku problemlerine yardım etmek amacıyla kokain kullanılmıştır.

İngiltere – Modafinil kullanılmıştır.

Fransa – Modafinil kullanılmıştır.

Ayrıca çok uluslu bir terör örgütü olan “IŞİD” (DAEŞ) militanları “Fenetilin” kullanmıştır.

Günümüz çağında ise süper asker projeleri Pentagona bağlı olarak DARPA tarafından yürütülmektedir. DARPA, kurulduğu 1958 yılından itibaren hem mekanik hem de biyolojik olarak araştırmalarını sürdürmektedir.

Konunun devamı ayrıntılı olarak Gerçek Burada kitabımızda yer almaktadır.

116 Comments

  1. tadalafil 20mg prix en pharmacie

    22 Ocak 2021 at 02:22

    tadalafil 20mg prix en pharmacie https://tadalafil.cleckleyfloors.com/

  2. ivermectin without prescription

    24 Ocak 2021 at 11:06

    ivermectin without prescription http://ivermmectin.com/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla