Evde Sıkılanlar İçin En iyi 6 Film Tavsiyesi

Hazır finaller bitmişken, tatilini evde geçirenlerin sıkılmaması için bu yazımda fazla bilinmeyen ama izlenmesini önerdiğim Türk filmlerini yazdım.

İlgili resim

DAHA (2017)

1 saat 55 dk

Hakan Günday’ın aynı adlı eserinden adlı uyarlanan filmin yönetmenliğini Onur Saylak yapmıştır.

Başrollerin de Ahmet Mümtaz Taylan ve Hayat Van Eck’in rol aldığı Daha filmi 2017 yılında vizyona girdi.

Konusu kısaca şöyle;

Babası insan kaçakçısı olan 14 yaşında ki Gaza adlı bir çocuğun yaşadığı olayları anlatıyor. Mültecilere su ve yemek götüren Gaza, tam bir gaddar olan babasının otoritesinden kurtulmak istemektedir.

17. East End Film Festivali’nde En İyi Film ödülü ve 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Oyuncu (Hayat Van Eck) gibi bir çok ödül kazandı.

Bu filmde beni en çok etkilediği yanlardan biri ise filmi müziği ‘Kandalı Ağıdı’.

Barda (2007) ile ilgili görsel sonucu

Barda (2007)

1 saat 32 dakika

Senaristliğini ve yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Barda filminin başrollerini Nejat İşler, Erdal Beşikçioğlu,Melis Birkan ve Serdar Orçin paylaşıyor.

Tek mekan bir film olan film adı gibi Barda geçiyor. Gece bara giden bir grubun uğradığı şiddeti ve tacizi konu ediyor. Şiddet sahneleri o kadar inandırıcı ki etkisinden çıkmamanız mümkün.

Masumiyet (1997) ile ilgili görsel sonucu

Masumiyet (1997)

1 saat 50 dakika

Usta yönetmen Zeki Demirkubuz’un yazıp ve yönettiği başrollerin de Haluk Bilginder,Derya Alabora, Güven Kıraç’ın oynadığı film.

Hapisten çıkan Yusuf’un (Güven Kıraç) ucuz bir pansiyonda Bekir (Haluk Bilginer) ve Uğur (Derya Alabora) ‘yla karşlılaşması ve yaşadığı olayları anlatıyor.

Zeki Demirkubuz’un yazdığı alt sınıf ve melodramı o kadar güzel etki bırakıyor ki özellikle Haluk Bilginer tiratıyla nasıl büyük bir oyuncu olduğunu bir daha kanıtlamış.

Panzehir (2014) ile ilgili görsel sonucu

Panzehir (2014)

2 saat 5 dakika

Yönetmenliği ve senaristliğini Alper Çağlar’ın yaptığı Aksiyon ve macera türünde film. Başrollerinde ise Cüneyt Arkın, Emin Boztepe,Tolga Akdoğan ve Emir Benderioğlu paylaşıyor.

Konusu yeraltı dünyasının en güçlü adamlarından olan Kara Cemal’in (Cüneyt Arkın) tetikçişi ‘İblis’ lakaplı Kadir Korkut’a ve mafyaya sızan polis memuru Cem’e (Tolga Akdoğan) zehir içirip İstanbul’un diğer 2 mafya babasını öldürülmeleri halinde panzehiri vereceğini söylüyor.

Müthiş sekanslar ve gece çekimleri olan film . Türk sinemasının en undeground filmlerden biri. Filmde bir parantez de Tolga Akdoğan’a açmak istiyorum. Adamlar grubunun solisti olan Akdoğan şarkıcıdan da oyuncu olabileceğini gösteriyor.

Filmde bir süpriz olarak da Alper Çağlar cameo(yönetmenlerin yönettiği film veya dizide küçük bir rolde oynaması ) olarak görünüyor.

Pardon (2005) ile ilgili görsel sonucu

Pardon (2005)

1 saat 34 dakika

Usta oyuncu Ferhan Şensoy’un yazıp, başrollerini Rasim Öztekin,Ali Çatalbaş’la paylaştığı, Erol Günaydın , Zeki Alasya ,Sermiyan Midyat gibi usta oyuncuların oynadığı film.

Çekimlerini Sinop Cezaevi’nde gerçekleştirilen filmin konusu bir yanlışlık sonucu cezaevine düşen 3 arkadaşın öyküsü anlatıyor. Film tam bir sistem eleştirisi

Filmin yanında filmin bir yerinde geçen Duman’ın seslendirdiği Manası Yok klibini de izlemenizi öneririm.

Kaybedenler Kulübü (2011) ile ilgili görsel sonucu

Kaybedenler Kulübü (2011)

1 saat 50 dakika

Tolga Örnek’in yazdığı Kaybedenler Kulübü’nün başrollerin de Nejat İşler,Yiğit Özşener ve Ahu Türkpençe rol alıyor.

Kadıköy sokaklarda barda her gün farklı kızlarla iki arkadaşın yayın yaptığı ‘Kaybedenler Kulübü’ adlı radyo programının meşhur olmasını konu ediyor.

Bu film yukarıda bahsettiğim diğer filmlerden farklı bilinen bir film. Ama yalnızlar için en ideal filmlerden biri.

Bonus olarak gerçek Kaybedenler kulübünü dinlemek istiyorsanız youtube’da nüsahları mevcut.

116 Comments

 1. lasix shop

  11 Kasım 2021 at 11:39

  Animal Amoxicillin Bmp 193

 2. can you buy priligy over the counter

  12 Kasım 2021 at 10:54

  Buy Nitrofurantoin 100mg Online Uk

 3. where can i buy stromectol ivermectin

  13 Kasım 2021 at 17:09

  Tipos A Propecia

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla