Türk Gençliği ve İdeolojiler

İlerleyemiyoruz, içimizdeki ortadoğu kalıntıları birşeyleri yapmamıza engel batının doğusunda ve şark kalıntılarının ortasında çırpınan umutsuz bir gençlik. Çevremiz hayal kırıklıklarıyla dolu ilerleyemiyoruz… Okullar ve sosyal alanlar sürekli genç insanları kendilerini bir yerlere ait hissettirmeye çabalıyor. Birileri onlara ölümün kutsallığını anlatıp duruyor. Bu anlayışın gölgesi, başlarda insanlığı daha iyi yaşatmak için ortaya çıkan ideolojileri ve dini grupları birer ölüm makinesine çeviriyor.

Geri kalmış toplumlar gün geçtikçe kendi ideolojileri için ölümü biraz daha basitleştiriyor ülkelerini yabancı güçler için bir pazar haline getiriyorlar. Bizim yerel deyimimizle dış güçler. Bu aralar çok kullanıyoruz bu lafı çünkü ülkemizdeki sorumluluk sahibi insanlar için çok güzel bir bahane olduğunu düşünüyorum. Her şeyin suçunu onlara atıyoruz ama kendimizde suç bulmuyoruz bu yüzden de ilerleyemiyoruz… Yıllarca halkçılık eşitlik dedik 20. yüzyılı kan ve gözyaşına sürükleyecek bir ideolojinin peşinden gittik, milliyetçilik dedik bazıları yine işi başka yerlere  çekti gitti bir Ermeni gazeteciyi vurdu ve o adamı kahramanlaştırdı. Biz en büyük hatayı ebedi önderimiz Atatürk’den koparak yaptık. Ülke savaştayken ve daha yeni temelleri atılırken bile öğretmen kongresi yapan, adını gelmiş geçmiş en iyi komutanlar arasına ekleyip savaşa cinayet diyen, kendi cebinden para harcayıp gençleri yurt dışına okumaya gönderen Atatürk’ü bırakıp ebedi önderimizin biz gençler okuyalım diye bin bir zorluklarla bize emanet ettiği üniversiteleri birer ideolojiler karargahına dönüştürdük, kana buladık. Üniversiteleri şu an biraz daha düzelmesine rağmen hala devam eden vandalizm merkezlerine dönüştürüp gençleri aidiyet bataklığına dönüştürdük. Elbette bizler düşüneceğiz bir dünya görüşümüz olacak okullarımızda bunları tartışacağız ama sınırı keskin çizgilerle belirlemeliyiz. Ülkemizi ileri ülkeler arasına sokmamızı istiyorsak herkesin kendi işini en iyi şekilde yapması gerekliliktir. Mühendislik yerleşkelerinin kantinlerinde yeni teknolojik gelişmelerden çok siyaset ve ucuz şovenizm tartışılıyorsa bunun sebebi dış güçler değil biziz. Biz vatanseverleri ellerinde tesbihler parmağında osmanlı tuğralı yüzük takanların attığı sloganlar değil yerli sihalarımız ihalarımız mpt76’larımız iyi diplomatlarımız ve sayılı ekonomistlerimiz gururlandırır. Kendisini bu ülkenin sahibi zanneden eli silahlı çapulcular bilsin ki vatanı silahla korumak şanlı Türk Silahlı kuvvetlerinin işidir. Bizler silah taş ve sopaları 
bırakıp kendimizi eğitmediğimiz sürece kollektivizm bataklığında daha çok birey olamamış ezik aidiyetçi kuşaklar yetiştiririz.

396 Comments

  1. Pingback: how to purchase olmesartan 10mg

  2. Pingback: buspirone nz

  3. Pingback: clonidine nz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla