Biz insanların çeşitli ilgi alanları vardır. Kimileri müzikle, kimileri sporla, kimileri bilgisayar oyunlarıyla, kimileri de felsefeyle ilgilenir.
Peki bu insanlar kim olurlarsa ve nerede yaşıyor olurlarsa olsunlar, hepsini ilgilendiren bir şey var mıdır? Bu birbirlerinden oldukça farklı insanların sorması gereken bazı sorular var mıdır? Eğer daha yaşanılır bir dünyada yaşamak istiyorsak bu sorunun cevabı evettir.
Hayatta var olan en önemli şey nedir? Eğer bu soruyu geçinmekte sıkıntı yaşayan birine sorarsak, para der. Hastalıktan ölmek üzere olan birine sorarsak, sağlık der. Olur da bir şekilde insanların bu ihtiyaçlarını karşılarsak, artık bir şeye ihtiyaç duymayacakları anlamına mı gelir?
İnsanlar sadece yemek yiyerek yaşayamazlar. İnsanlar, kim olduklarını ve neden yaşadıklarını öğrenmek isterler.
Kainatın, dünyanın ve hayatın neden var olduğu çok önemli sorulardır. İnsanlar bu soruları var oldukça sormuşlar ve soracaklardır.
Niçin yaşıyoruz? Neden varız? Hayatın anlamı ne? Öldükten sonra ne olacak? Nasıl yaşamalıyız? Bu tarz sorular bize pek yabancı gelmese gerek. Çocukluğumuzda merakımızı, hayretimizi ve sorgulama yeteneğimizi kaybetmeden önce bunlarla ailemizin başını şişirirdik.
Bazı insanlar vardır ki yetişkin olmalarına rağmen meraklarını ve sorgulama yeteneklerini kaybetmemişlerdir. İşleri güçleri bu sorulara yanıt aramaktır kısaca. Bu insanları filozof diye adlandırabiliriz.
Bu yazı serisinde insanların geçmişten beri sordukları felsefi sorulardan, onlara yanıt arayanlardan, kimi felsefi akımlardan bahsedeceğiz.

3.792 Comments

 1. natural hydroxychloroquine

  20 Mayıs 2021 at 03:03

  This is really interesting, You’re an overly professional blogger.
  I have joined your rss feed and sit up for searching for more of your magnificent
  post. Also, I have shared your website in my social networks https://hydroxychloroquines.studiowestinc.com/

 2. bimatoprost super active difference

  26 Mayıs 2021 at 08:28

  can you take careprost every day bimatoprost super active difference careprost overdose treatment http://carepro1st.com/

 3. aurogra cost walmart

  28 Mayıs 2021 at 07:17

  Hello, i read your blog from time to time and i own a
  similar one and i was just wondering if you get a lot of spam comments?
  If so how do you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me crazy so any support is very much appreciated. http://www.deinformedvoters.org/aurogra-online

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla