Kuzeninin Dilinden Barış Akarsu

Neden bu kadar sevildi?

Bunun nedeni abimin hayat felsefesinde saklı. “Kalbinizden sevgiyi hiç eksik etmeyin. Çünkü sevgi her şeyin anahtarıdır ve paylaştıkça çoğalır…” Abim bu sözü hayat felsefesi edinmiş ve son nefesine kadar bu felsefeyle yaşamıştır. O koca yürekli büyük insan sırf sevgi, merhamet, vicdan uğruna kendi hayatından fedakarlık etmekten hiçbir zaman kaçınmamıştır. Bu fedakarlıkların belki de en büyüğü, böylesine dünyaya mal olan büyük bir sanatçı olmayı başarmasına karşın kendi adına bir ev dahi almayıp kiralarda tabiri caizse sürünmeyi seçmesi, önce ben diye düşünmeyip birikim yapmak yerine gelirini yardıma ihtiyacı olan insanlara destek için kullanmasıdır..

barış akarsu ile ilgili görsel sonucu

Öyle ki Lösemi hastası olan çocuklar için yaptığı konser organizasyonuna kendi cebinden iki adet konser bileti alarak bu organizasyonu gerçekleştirmiştir ve yaptığı yardımlardan çoğundan ailesi olarak bizlerin dahi haberi olmamıştır. Ya da şöyle söyleyelim; bu yardımlardan yardım ettiği kişiler, kurumlar ve kuruluşlar haricinde kimsenin haberi olmamıştır. Diğer sanatçıların yaptıkları tüm yardımlar gözler önünde iken, sosyal medyalarda ya da televizyonlarda dile getirilirken abimin yaptığı yardımlar özellikle abimin; “Kimsenin haberi olmayacak.” şartına bağlı olarak hiçbir yere duyurulmamıştır. Vefatı sonrası yıllar geçmiş olmasına karşın hala yaptığı iyiliklerle anılması bundandır. Biz dahi birçok yardımından vefatından sonra haberdar oluyorsak bu abimin ne denli değerli bir vicdana sahip olduğunun göstergesidir.

Abim yaşamı boyunca tüm sevenleriyle teker teker ilgilenmiş, hiçbir seveninin gönlünü kırmamıştır. Özellikle çocuklar ve çocuk olan fanları ile ayrıca özel olarak yakından ilgilenmiştir. Alçak gönüllü, mütevazi bir insandır. Öyle ki yeri gelmiş camide halkın içerisinde cemaat ile birlikte ibadetini gerçekleştirmiş, yeri gelmiş kıraathanelerde, köy kahvehanelerinde ince belli çay bardağı ile çay içip halkla iç içe yaşamıştır. Kendisini ünlü olarak görmeyen ve halktan birisi olarak gören bir halk çocuğudur. İnsan sever, hayvan sever, doğa sever ve yardımsever koca yürekli, yüce gönüllü bir insandır o. Sevgiden, merhametten, vicdandan hiçbir zaman vazgeçmemiş ve yaşam felsefesi olarak edinmiştir. Ve bunları kısacık yaşamında, 2,5 yıllık sanatçılık zamanında gerçekleştirmiştir. Ve daha anlatmadığım bir çok şey… İşte BARIŞ AKARSU bu yüzden dünyaca sevilmiş, saygı duyulmuş ve tüm severler tarafından, tüm sayfalar tarafından aradan 11 yıl geçmesine rağmen hala daha paylaşılmakta ve anılmaktadır.

Ä°lgili resim

Diğer aramızdan ayrılan değerli sanatçılarımız sadece ölüm ve doğum günlerinde anılır ve paylaşılırken abim her gün anılıyor ve paylaşılıyor. İşte bunun nedeni burada dilimin döndüğünce anlattıklarım ve daha anlatamadığım onca şeydir. En başta ben abimi yaşatmaya, anmaya ve gelecek nesillere onu bu yönleriyle örnek bir kişilik olarak göstermeye and içmiş ve her gün resimlerini, videolarını paylaşarak bizlere miras olarak bıraktığı fanlarıyla elimden geldiğince ilgilenerek onu yaşatmaya çalışan, onun tırnağı bile olamayan, sadece ona ve AKARSU ailesine olan vefa borcunu yerine getiren sıradan bir insan olarak onu anmaya ve yaşatmaya gayret ediyorum. Sayfayı takip edenler bilirler; kalp de kırarım, sert de konuşurum, sinirli de davranırım, gergin de olurum. Kısacası bana gelen mesajlardan bazılarında onun tırnağı olamazsın derler. HAKLILAR. Asla olamam. Zamanı gelmişken, fırsatını bulmuşken dilimin döndüğünde anlatmak istedim kalbini kırdığım, üzdüğüm, sevenim-sevmeyenim, dostum-düşmanım kısacası tüm herkesten özür diliyorum, affedin. Aramızdan ayrılışından tam 11 yıl sonra bugün bir kez daha “DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN KOCA YÜREKLİ ABİM.”

Saygılarımla…

Barış AKARSU Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Genel Yönetim Kurulu Başkanı

Serkan KÖKDEMİR

173 Comments

 1. https://www.lm360.us/

  7 Ekim 2020 at 02:54

  The demand values for Levitra ODT (Staxyn) undergo not been reported, simply this do drugs provides a higher systemic photograph compared with the
  film-coated expression (Levitra). For this reason, these deuce formulations are not same milligram for milligram and consequently are non standardized.
  In addition, despite the perception that an ODT preparation would guide
  core Thomas More quickly, both the film-coated tablets
  and the ODT expression have got like onsets of action mechanism. https://www.lm360.us/

 2. Pingback: otc viagra

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Araç çubuğuna atla