Kuzeninin Dilinden Barış Akarsu (Doğum Günü Özel) 29.06.2018

Neden bu kadar sevildi?

Bunun nedeni abimin hayat felsefesinde saklı. “Kalbinizden sevgiyi hiç eksik etmeyin. Çünkü sevgi her şeyin anahtarıdır ve paylaştıkça çoğalır…” Abim bu sözü hayat felsefesi edinmiş ve son nefesine kadar bu felsefeyle yaşamıştır. O koca yürekli büyük insan sırf sevgi, merhamet, vicdan uğruna kendi hayatından fedakarlık etmekten hiçbir zaman kaçınmamıştır. Bu fedakarlıkların belki de en büyüğü, böylesine dünyaya mal olan büyük bir sanatçı olmayı başarmasına karşın kendi adına bir ev dahi almayıp kiralarda tabiri caizse sürünmeyi seçmesi, önce ben diye düşünmeyip birikim yapmak yerine gelirini yardıma ihtiyacı olan insanlara destek için kullanmasıdır..

barış akarsu ile ilgili görsel sonucu

Öyle ki Lösemi hastası olan çocuklar için yaptığı konser organizasyonuna kendi cebinden iki adet konser bileti alarak bu organizasyonu gerçekleştirmiştir ve yaptığı yardımlardan çoğundan ailesi olarak bizlerin dahi haberi olmamıştır. Ya da şöyle söyleyelim; bu yardımlardan yardım ettiği kişiler, kurumlar ve kuruluşlar haricinde kimsenin haberi olmamıştır. Diğer sanatçıların yaptıkları tüm yardımlar gözler önünde iken, sosyal medyalarda ya da televizyonlarda dile getirilirken abimin yaptığı yardımlar özellikle abimin; “Kimsenin haberi olmayacak.” şartına bağlı olarak hiçbir yere duyurulmamıştır. Vefatı sonrası yıllar geçmiş olmasına karşın hala yaptığı iyiliklerle anılması bundandır. Biz dahi birçok yardımından vefatından sonra haberdar oluyorsak bu abimin ne denli değerli bir vicdana sahip olduğunun göstergesidir.

barış akarsu ile ilgili görsel sonucu

Abim yaşamı boyunca tüm sevenleriyle teker teker ilgilenmiş, hiçbir seveninin gönlünü kırmamıştır. Özellikle çocuklar ve çocuk olan fanları ile ayrıca özel olarak yakından ilgilenmiştir. Alçak gönüllü, mütevazi bir insandır. Öyle ki yeri gelmiş camide halkın içerisinde cemaat ile birlikte ibadetini gerçekleştirmiş, yeri gelmiş kıraathanelerde, köy kahvehanelerinde ince belli çay bardağı ile çay içip halkla iç içe yaşamıştır. Kendisini ünlü olarak görmeyen ve halktan birisi olarak gören bir halk çocuğudur. İnsan sever, hayvan sever, doğa sever ve yardımsever koca yürekli, yüce gönüllü bir insandır o. Sevgiden, merhametten, vicdandan hiçbir zaman vazgeçmemiş ve yaşam felsefesi olarak edinmiştir. Ve bunları kısacık yaşamında, 2,5 yıllık sanatçılık zamanında gerçekleştirmiştir. Ve daha anlatmadığım bir çok şey… İşte BARIŞ AKARSU bu yüzden dünyaca sevilmiş, saygı duyulmuş ve tüm severler tarafından, tüm sayfalar tarafından aradan 11 yıl geçmesine rağmen hala daha paylaşılmakta ve anılmaktadır.

Ä°lgili resim

Diğer aramızdan ayrılan değerli sanatçılarımız sadece ölüm ve doğum günlerinde anılır ve paylaşılırken abim her gün anılıyor ve paylaşılıyor. İşte bunun nedeni burada dilimin döndüğünce anlattıklarım ve daha anlatamadığım onca şeydir. En başta ben abimi yaşatmaya, anmaya ve gelecek nesillere onu bu yönleriyle örnek bir kişilik olarak göstermeye and içmiş ve her gün resimlerini, videolarını paylaşarak bizlere miras olarak bıraktığı fanlarıyla elimden geldiğince ilgilenerek onu yaşatmaya çalışan, onun tırnağı bile olamayan, sadece ona ve AKARSU ailesine olan vefa borcunu yerine getiren sıradan bir insan olarak onu anmaya ve yaşatmaya gayret ediyorum. Sayfayı takip edenler bilirler; kalp de kırarım, sert de konuşurum, sinirli de davranırım, gergin de olurum. Kısacası bana gelen mesajlardan bazılarında onun tırnağı olamazsın derler. HAKLILAR. Asla olamam. Zamanı gelmişken, fırsatını bulmuşken dilimin döndüğünde anlatmak istedim kalbini kırdığım, üzdüğüm, sevenim-sevmeyenim, dostum-düşmanım kısacası tüm herkesten özür diliyorum, affedin. Aramızdan ayrılışından tam 11 yıl sonra bugün bir kez daha “DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN KOCA YÜREKLİ ABİM.”

Saygılarımla…

Barış AKARSU Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Genel Yönetim Kurulu Başkanı

Serkan KÖKDEMİR

Emre Yükselen; Türk Siyasi, Şair, Yazar, Akademisyen... Antalya'nın Finike ilçesinde doğdu. Edebiyata ve tarihe düşkünlüğüyle tanınmış, bunun yanı sıra bir zamanların en çok satan kitabı "Lahza" 'nın yazarı Author Lives 'dan edebiyat ve rehberlik dersi almış, ortaokul ve lisede okul başkanlığı yapmıştır. Daha sonraları Federasyon Antalya İl Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Meclisi Genel Başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Yazım hayatına 3Nokta dergisinde başlamış, Dr. Jirvago Özel Ödüllerinde "İkarus" adlı şiiriyle En Genç Antoloji Şairi; "Begonya" adlı hikayesiyle Yılın En Genç ve Başarılı Yazarı (mansiyon) ödüllerini almıştır. Yazım hayatına halen devam eden Emre Yükselen, 2017 yılında akademik çalışmalara başlamış, "Unnational History" adlı teziyle Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 'nde akademik öğrenci asistanı olmaya hak kazanmıştır. Uygurca, Çince, İngilizce bilen yazar; orta düzeyde de Almanca, Osmanlıca, ve Eski Yunanca (Helenik) öğrenmektedir.

1 Comment

 1. Tülin Güler

  29 Haziran 2018 at 20:23

  Bu kadar güzel anlatışabilirdi .Agzına yüreğine saglık Kardeşim….
  Barış Kardeşimiz. Benlikten desinlerden vazgeçmiş Allahın rızasınıngözeterek yaptığı güzelliklerde Dünyada Rabbisi tarafından unutturulmuyor ve. Yaptıgı güzelliklerle de ahiretini de Zenginleştirdi
  Bu sevgi ile hayırlarla Kıyametin son saatine kadar kapanmayacak amel defteri bıraktı kendisşne…
  Böylesi bir yaşam vefat herkese nasip olmaz
  Hatice Teyzemizin duası tecelli edicek İnşeAllah Biiznillah Barış Kardeşim Efendimiz s.a.v komşu olucak…..
  Dualarımızda ve Kalbimizde olucak taaakkkiii buluşma saatine kadar……

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla